מערכת אתר צה"ל | 18.05.2017

היום (ה'), הועלה אל"ם רונן מנליס לדרגת תא"ל ומונה לדובר צה"ל בטקס חגיגי שנערך בלשכת הרמטכ"ל, במעמד שר הביטחון אביגדור ליברמן ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי.

תא"ל מנליס יחליף ביום שני הקרוב בתפקידו את אלוף מוטי אלמוז אשר כיהן בתפקיד זה במהלך שלוש וחצי השנים האחרונות וכעת משמש כראש אגף כח האדם.

אלוף מוטי אלמוז מסכם את כהונתו ומדגיש את חשיבות התפקיד: "אנחנו גאים כיוון שאנחנו מאמינים באמונה מוחלטת שכל המידע של צבא העם - הוא של העם. הכל זה הכל - הטוב והרע, הקשה והמבשר אופטימיות, כולם של העם השולח את בנותיו ובניו לשורותינו וזכאי לדעת הכל. הדבר נכון ולא רק בשל החוק, זכות הציבור לדעת, חופש הביטוי ועובדת היותנו מדינה דמוקרטית. רבות מדברים על הדור שזכות גדולה להמשיך ולעסוק בו ממקום קצת שונה".

בנוסף, איחל בהצלחה לתא"ל מנליס, הנכנס לתפקיד: "רונן, אני בעיקר מעביר לך את האנשים. מאחורי השם 'דובר צה״ל' עומדות קצינות וקצינים, חיילות וחיילים מוכשרים, חכמים ונבונים. מדובר בחבורת אנשים מיוחדת במינה. הם נושאים את התגיות עם תיאור תפקידך - דובר צה״ל".

בטקס בקריה נאם גם הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט והודה לאלוף אלמוז: "הדימוי של צה"ל בעיני החברה הישראלית הוא כלי, אמצעי, מרכיב חשוב מאוד. אני נוהג לומר, שאמון הציבור בצה''ל, אולי הוא המרכיב החשוב ביותר ביכולת של צה''ל לעמוד באתגרים שלו ולממש את הייעוד שלו. בשלוש וחצי השנים האלה אתה, מוטי, עשית את התפקיד באחריות, במקצועיות, בשכל טוב ובמחויבות אדירה, ומבחינתי זו ההזדמנות להודות לך על התפקיד שעשית, על האופן שבו עשית וגם על העצות הטובות, והמינוי שלך לתפקיד ר' אכ''א הוא הביטוי החזק ביותר להערכה העצומה שיש לי כלפיך".

"למדתי להכיר את רונן כסרן צעיר בחטמ''ר שומרון וראיתי את האיכויות היוצאות מן הכלל", שיבח הרמטכ"ל את דובר צה"ל הנכנס. "הדרך שבה רונן פועל היא דרך של מצוינות, של מחשבה מעמיקה מאוד, של תכנון מוקפד ושל נחישות גדולה מאוד לעשות את הדברים. רונן השקיע בשנתיים וחצי האחרונות השקעה גדולה מאוד לתועלת הצבא, הוא היה יד ימיני, עזר לי מאוד בתפקיד הזה ולצבא בכלל".

לאחר קבלת דרגותיו, תא"ל רונן מנליס אמר בהתרגשות: "אני מקבל על עצמי את תפקיד דובר צה"ל מתוך הבנת האחריות המוטלת עליי, ביראת כבוד לתפקיד, בצניעות ותוך הבנת חשיבותו בשדה הקרב".

"לכל השותפים בעשייה אחריות להצגה הוגנת של הנעשה בצה"ל מתוך מחויבות לביטחון ישראל בשגרה, בחירום ובוודאי במלחמה", הוא הוסיף. "אעשה כל שביכולתי יחד עם כלל אנשי מערך הדוברות לעמוד במשימות ובאתגרים".

עקבו אחרינו