דרגת תת-אלוף הוענקה לאברהם (אבי) אהרון בלוט:

"אני מודה על הזכות להוביל בתקופה כל כך משמעותית"

שתף באמצעות

מערכת אתר צה"ל | 16.08.2018

אברהם (אבי) אהרון בלוט הועלה היום (חמישי) לדרגת תא"ל, בטקס חגיגי שנערך במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב. הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט. תא"ל בלוט כיהן כמפקד חטיבת הקומנדו בשנה האחרונה, ויחליף בתפקידו את תא"ל אליעזר טולדנו, אשר כיהן בתפקיד המזכיר הצבאי לראש הממשלה במהלך שלוש השנים האחרונות ויכנס לתפקידו החדש כמפקד אוגדת עזה.

"המזכיר הצבאי לראש הממשלה הוא תפקיד רגיש מאוד, תפקיד ייחודי", אמר הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט. "בשל האחריות והקרבה הישירה של איש צבא לראש ממשלה, לאדם או לקצין שממלא את התפקיד יש חשיבות עצומה. אני חושב שאתה אליעזר, הבאת לתפקיד תבונה עמוקה, אומץ לב ועמוד שדרה. היית נציג נאמן של צה''ל ומערכות הביטחון אצל ראש הממשלה. אבי מקבל היום את התפקיד ביד בוטחת. קצין מעולה, שביצע את כל התפקידים המרכזיים שצה''ל יודע להציע למפקדיו המצטיינים".

"הרמטכ''ל, תודה רבה על שהאמנת בי, מעטים הקצינים בצבא שזוכים לראות את מפקדם, מפקד צה"ל, כפי שאני ראיתי", אמר בנאומו המזכיר הצבאי לראש הממשלה היוצא, תא"ל אליעזר טולדנו. "היית לי דוגמה ומופת לאומץ לב, הנשען על מקצועיות. תחת פיקודך אני מרגיש שאנחנו יוזמים ללא הרף, יוזמה מתוך שיקול דעת, אחריות עצומה וניסיון עשיר. אני משוכנע שאויבינו יודעים שהגה הצבא נמצא בידיים של אדם שאין לנצחו. בשנים האחרונות, סמוך לשולחן הזה, ייצגתי את ראש הממשלה כמזכירו הצבאי, משולחן זה אספתי ידע על מנת להציג את עמדת צה''ל ומשרד הביטחון לשולחנו".

 

"אני יכול להגיד בגאווה שהייתה לי הזדמנות לומר בכל פה את דעתי האישית", המשיך, "זכיתי לאוזן קשבת ממך, הרמטכ''ל, מכל מפקדי, חבריי וחברי המטה הכללי. אבי היקר, לפני שלוש שנים עמדתי כאן, מח''ט צעיר, תמים, לא כל כך מבין מה קורה ולא מדמיין מה אחווה. מה שעשיתי וזה אני ממליץ גם לך, כמו צנחן טוב, ספרתי 21, 22, 23, הצמדתי רגליים, ובשלב מסוים החופה נפתחה".


"החוויה לפקד על עוצבת הקומנדו הייתה בעיני מסע מדהים", אמר המזכיר הצבאי לראש הממשלה הנכנס, תא"ל בלוט. "כל יום התחדש משהו. גיבוש תפיסות, הטמעת אמצעי לחימה חדשים ועכשיו גם בית הספר לקומנדו שקורם עור וגידים. דעתי ידועה, אני חושב שמדובר בלא פחות ממהפכה בצה"ל ובניית כלי מבצעי חדש בארגז הכלים של צה"ל".

"אני מודה על הזכות להוביל את זה בתקופה כל כך משמעותית", המשיך. "אליעזר, תודה רבה על חפיפה ישירה, חדה, מקצועית ומהירה. טביעות האצבעות שלך ניכרות בכל פינה שהגעתי אליה לצורך החפיפה, גם איתך וגם בלעדיך. ברור מאוד שהטבעת חותם משמעותי בתפקיד".

עקבו אחרינו