הודעות

19 אפריל 2018

19 אפריל 2018

הודעת דובר צה"ל

טקס קבלת פנים לקצינים ולחיילים מצטיינים לשנת התשע"ח במשכן הנשיא
 
דובר צה"ל מוסר כי היום (ה'), ד' באייר התשע"ח, 19 באפריל 2018, נערך טקס מצטייני נשיא המדינה לשנת התשע"ח בבית הנשיא בירושלים.
 
הטקס נערך במעמד נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, חברי פורום המטה הכללי, הקצינים והחיילים המצטיינים ומשפחותיהם. במהלך הטקס העניק נשיא המדינה תעודות הצטיינות ל-120 קצינים וחיילים מצטיינים מכלל יחידות צה"ל.
 
החיילים המצטיינים נבחרו בוועדות שונות וזכו בתואר מצטייני הנשיא, לאור פועלם המהווה דוגמה ומופת לצה"ל כולו, חתירתם למצוינות והפגנת מסירות, מקצועיות ואחריות. במעמד קבלת האות, יקבלו החיילים מ-"יחד למען החייל" מלגת לימודים בסך 1,000$, תרומת ידידי האגודה למען החייל בבריטניה.
 
מבין 120 מצטייני הנשיא, 75 הינם גברים, 45 הינן נשים, 21 הינם חיילים בודדים, 32 חיילים נולדו מחוץ לארץ ישראל, חמישה הינם חיילים שהתנדבו לשירות צבאי, 19 הינם קצינים, 71 הינם לוחמים, ו-26 תומכי לחימה.

16 אפריל 2018

16 אפריל 2018

הודעת דובר צה"ל

הענקת דרגת אלוף לתת-אלוף איציק תורג'מן

 

דובר צה"ל מוסר כי היום (ב'), הועלה תת-אלוף איציק תורג'מן לדרגת אלוף בטקס חגיגי שנערך בלשכת ראש המטה הכללי, במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב.

 

הטקס נערך במעמד שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי. 

 

אלוף איציק תורג'מן, שכיהן בתפקידו האחרון כראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים יחליף בתפקידו את ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה היוצא, אלוף אהרון חליוה אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויכנס לתפקידו החדש כראש אגף המבצעים בחודש הבא.

 

מדברי שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן: "זכיתי להכיר את אלוף תורג'מן בחודשים האחרונים כראש חטיבת המבצעים. הכרתי קצין מקצועי, מוכוון מטרה ומשימה. אתה מגיע לאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בזמן הנכון, בעיצומה של עשייה רבה ואני בטוח שתמשיך לקדם בהצלחה את התהליכים הרבים שאלוף חליוה מוביל בשנתיים האחרונות לחיזוק מוכנותו של צה"ל ובעיקר לרווחת החיילים. עליך, אהרון, אומרים שאתה קצין יצירתי וקשוח. אלו בדיוק התכונות שלהן תזדקק בתפקידך הבא כראש אגף המבצעים, מול אתגרים לא פשוטים".

 

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "מה שמאפיין את הצלחתו של ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה היא עשייה ראויה לציון, מהרמה האסטרטגית והמחשבה על האסטרטגיה הלוגיסטית של צה"ל לשנים הבאות. מה שאפיין את השנתיים של אהרון כראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה זה השיפור המשמעותי מאוד של המענה לחיילים מהציוד הבסיסי, המזון – הדברים שלכאורה נראים פשוטים ומובנים מאליהם. בעיניי זה מראה את היחס ואת ההוקרה שלנו למשרתים

 

בצה"ל בכלל ולמערך הלוחם בפרט. המינוי של אהרון כראש אגף המבצעים הוא ביטוי מבחינתי להערכה העצומה שאני רוכש לו, לתפקיד מרכזי מאוד להפעלת הכוח של צה"ל – אתה מגיע עם הכלים והניסיון לקבל את המקל מניצן. המינוי של איציק הוא המהלך הטבעי והנכון לעשותו. ראינו אותך יום יום מנהל בכישרון רב מציאות מאוד מורכבת וסבוכה של הפעלת כוח בכל רחבי הארץ, פעילות בין זרועית בדרך מקצועית, בקור רוח, בשקט, באחריות ובמסירות שבאו לידי ביטוי במהלך תפקידך. אני משוכנע שגם את התפקיד הבא תעשה בכישרון רב, במקצועיות, במסירות ובאחריות ואני מאחל הצלחה רבה".

 

מדברי ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה היוצא, אלוף אהרון חליוה: "אני רוצה להודות בפורום הזה על הזכות האדירה שניתנה לי להוביל את אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לתקופה של שינויים משמעותיים. זו גם הזדמנות להודות למפקד זרוע היבשה, על האפשרות להוביל לא מעט תמורות ביבשה. אם יש דבר שלמדתי בשנתיים האחרונות זה חשיבותם של האנשים. מעל לכל, יש לנו חובה לדאוג ללוחמינו ואנשינו ולתת להם את המשאבים לצמוח ולהתפתח – אני רוצה להודות לראש המטה הכללי ולשר הביטחון על הכיוון שתר"ש 'גדעון' נותנת לנושא הזה ועוד דרך רבה לפנינו. אמשיך לעשות כל שביכולתי מכל תפקיד למען הנושא הזה ולמען הקצה המבצעי".

 

מדברי ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הנכנס, אלוף איציק תורג'מן: "בעוד שבועיים אקבל על עצמי בהתרגשות ובצניעות את האחריות להובלת המאמץ הטכנולוגי והלוגיסטי של צה"ל בתקופה רבת שינויים ואתגרים. מאמץ אשר הינו חלק בלתי נפרד מהעצמת המאמץ המבצעי והאופרטיבי, בשגרה, בחירום ובמלחמה. אני מודע לאתגר ונרגש מהמעמד ומגודל האחריות ונכון לשיתוף הפעולה הרב זרועי העומד בפניי. הרמטכ"ל, שהיתי במחיצתך בשנתיים האחרונות בציר המבצעי, התבוננתי וראיתי לנגד עיניי מנהיגות צבאית וערכית, למדתי אודות שיקול דעת וקבלת החלטות מורכבות. מודה לך על האמון במינוי זה ואעשה כל שיידרש לעמוד

בציפיות. אהרון ידידי, מקל השליחים שאני מקבל מידייך – כבד ומחייב. אני מבקש להודות לך מעומק הלב על שבועות של למידה והעמקה ולהבטיח לך שאמשיך במאמץ לחזק את המענה הלוגיסטי ולשפר את מוכנותנו למלחמה. בהזדמנות זו, אאחל לך הצלחה רבה באתגר המשמעותי אותו תקבל על עצמך בקרוב כראש אגף המבצעים. חבריי לדרך, אני בטוח כי יחד – בשיתוף פעולה עם כל אחד ואחת מכם – נתקדם וננצח".

16 אפריל 2018

16 אפריל 2018

הודעת דובר צה"ל

טקס הנחת דגל הלאום על קבריהם של חללי מערכות ישראל

 

דובר צה"ל מוסר כי היום (ב'), התקיים טקס "דגלון לנופל" בבית העלמין הצבאי בהר הרצל שבירושלים. האירוע נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפכ"ל משטרת ישראל, רב-ניצב רוני אלשיך, ראש המוסד, מר יוסי כהן, ראש השב"כ, מר נדב ארגמן, נציבת שירות בתי הסוהר, רב-גונדר עפרה קלינגר, סגן המנהל הכללי וראש אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון, מר אריה מועלם, יו"ר ארגון "יד לבנים", מר אלי בן שם ויו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, הגברת תמי שלח.

 

במהלך הטקס הונחו על ידי חיילי צה"ל דגלוני מדינת ישראל על כלל הקברים בחלקה הצבאית. ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, הצדיע לחללי החלקה ולזכר כל הנופלים במערכות ישראל.

 

פרויקט "דגלון לנופל" נערך זו השנה השבע-עשרה, כמסורת המבקשת לכבד ולהוקיר את הנופלים אשר שילמו בחייהם את מחיר ההגנה על שלומה וביטחונה של מדינת ישראל. מסיומו של הטקס בהר הרצל ועד ליום הזיכרון לחללי צה"ל, תושלם הנחתם של דגלוני מדינת ישראל על קבריהם של כל חללי מערכות ישראל בבתי העלמין הצבאיים ובחלקות הצבאיות.

 

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט:  "משפחות שכולות, מכובדיי, כאן, בהיכל הזיכרון הממלכתי, אנו ניצבים יחד וזוכרים את הנופלים, עטופים מכל עבר בשמותיהם החקוקים על הקירות – שמות המעידים על המחיר הכבד ששילמנו לאורך שנותינו על אדמה זו. את כותלי היכל הזיכרון מאירים נרותיהם של כל אחד ואחת מיקירנו שהיו ואינם, כפי שלחמו, כך הם מונצחים – זה לצד זה. בשבוע שעבר צעדנו כל ראשי זרועות הביטחון יחד עם נשיא המדינה במצעד החיים על אדמת פולין. זקופי קומה, גאים על זכותינו להיות עם חופשי בארצו. את אותו הדגל שיונף בחג העצמאות בכל בית בישראל נשאנו במקום שבו נגזלה חירות עמינו, בגאווה ובראש מורם. את דגל זה מניחים אנו היום על קבריהם של חללי מערכות ישראל ועליו סרט שחור – כסמל למורשתם החקוקה לעד בזיכרון מדינתנו. יקיריי – בני המשפחות השכולות, מצבות רבות בהר הזיכרון, אבנים ואנדרטאות מוצבות ברחבי הארץ – ואף אחת לא תוכל להעיד על דמותם של הנופלים כמו הזיכרון שבליבכם. זיכרון השמור רק לכם ומלווה אתכם מדי יום ביומו. היום כבכל ימות השנה, אנו שולחים לכם יד אחים מחבקת ומתחייבים לחזק אתכם ככל שנוכל. היום נזכור גם את נעדרי צה"ל ואת החללים שמקום גבורתם לא נודע ונתחייב להוסיף לפעול בעוז ובענווה להשיבם לגבולותינו. זיכרון בנינו ובנותינו נצור לאורכה ולרוחבה של הארץ, כאשר נביט על כל מצבה וקבר, נזכור כי בתוך הכאב על לכתם טמונה הגאווה על עצמאות מדינתנו. יהי זכר הנופלים ברוך!".     

 

מדברי מפכ"ל משטרת ישראל, רב-ניצב רוני אלשיך: " "מעטים יודעים מהי עוצמת ההקרבה של שוטרי משטרת ישראל, כדי לממש משימתם הביטחונית בהצלחה. מעטים מודעים מה נדרש מהשוטרים והלוחמים כדי לספק ביטחון אישי לאזרחי ישראל, כמה מסירות ומה עמוקה תחושת השליחות הנדרשת, כדי למלא תפקידים כאלה, יום יום לאורך שנים. הטקס המיוחד של הנחת דגלונים על קברי החללים מבטא את מאמצנו להיות ראויים לקרבנם של החללים. המאמץ להניף את אותו הדגל שהונף במסירות נפש על ידי ההולכים. אנו נושאי הדגל בימים אלה, נושאים את אותו הדגל שמניף כל אחד ואחד מחלליה של משטרת ישראל".

 

 

מדברי סמנכ"ל משרד הביטחון וראש אגף משפחות והנצחה, מר אריה מועלם: "במעמד מרגש זה, בהיכל הזיכרון הממלכתי, פותחים אנו את מבצע הנחת הדגלון על קברי חללי מערכות ישראל שהינו מהמבצעים הערכיים, החשובים והמכובדים במדינה. המעבירים מסר של כבוד, זיכרון, אחדות, אחידות ושוויון לכל חלל וחלל בכל מקום בו הובא לקבורה".

16 אפריל 2018

16 אפריל 2018

הודעת דובר צה"ל

 דובר צה"ל מוסר כי במהלך יום העצמאות ה- 70 למדינת ישראל (ה'), ייפתחו בסיסים נבחרים של זרועות האוויר, הים והיבשה והפיקודים השונים בפני הקהל הרחב.
 
כמו כן, השנה, במהלך יום העצמאות (ה') ייערך מטס חיל האוויר בשילוב מפגן צניחה והישט זרוע הים כהצדעה למדינת ישראל ואזרחיה.
 
חיל האוויר יערוך מטס הצדעה בשילוב מפגן צניחה והישט זרוע הים לכבוד יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל בין השעות 09:35-14:30. במטס האווירי רחב ההיקף שיעבור בין חלקים שונים ורבים בארץ, ייקחו חלק עשרות כלי טיס וביניהם, מטוסי קרב מסוג "אדיר" (F35Iׂׂ), "סופה" (F16I), "לביא" (M346) ו-"ברק" (F16). מסוקי קרב מסוג "פתן" ו-"שרף" מסוקי סער מסוג "יסעור" ו"ינשוף" ומטוסי תובלה מסוג "ראם", "שמשון", "קרנף", "צופית", "קוקיה" ו"נחשון". כמו כן, השנה ישתתפו במטס חילות אוויר זרים: יוון, איטליה, אוסטריה, קנדה, אנגליה ופולין. בנוסף, ישולבו במטס מסוקי משטרת ישראל, מטוסי כיבוי, אל-על וארקיע. מטס ההקפה יחלוף מעל כ-100 ערים ויישובים ומעל בסיסי חיל האוויר הפתוחים. כמו כן, יתקיים מטס הצדעה מעל בית הנשיא בשעה 08:45.
 
בנוסף, יתקיימו מופעי הצנחת כוחות מעל הים מול הערים הבאות:
 • חיפה - בין השעות 10:45-11:45.
 • טבריה - בין השעות  10:45-12:00.
 • תל אביב -  בין השעות  10:45-12:00.
 
 
הצוות האווירובטי של חיל האוויר יבצע מפגני ראווה עם מטוס העפרוני מעל הערים והבסיסים הבאים:
 • ביה"ס הטכני של חיל האוויר בחיפה בשעה 09:36 - מופע אווירובטי.
 • צפת בשעה 09:54 - מעבר מטוסי העפרוני.
 • קרית שמונה בשעה 09:59 - מעבר מטוסי העפרוני.
 • טבריה (חוף הים) בשעה 10:10 - מופע אווירובטי.
 • בסיס חיל האוויר רמת דוד בשעה  10:23 - מופע אווירובטי.
 • חיפה (חוף הים) בשעה 11:55 - מופע אווירובטי.
 • תל אביב (חוף הים) בשעה 12:17 - מופע אווירובטי.
 • אשדוד בשעה 12:28 - מעבר מטוסי העפרוני.
 • אשקלון בשעה 12:31 -  מעבר מטוסי העפרוני.
 • בסיס חיל האוויר בתל-נוף בשעה 12:36 - מופע אווירובטי.
 • מוזיאון חיל האוויר (בסיס חצרים) בשעה 12:53 - מופע אווירובטי.
 • ירושלים בשעה 14:04 - מופע אווירובטי.
 • באר שבע בשעה 14:21 - מופע אווירובטי.
 
לנוחיותכם, הושק יישום אינטרנטי חדש וייחודי להצגת מטס זרוע האוויר בזמן אמת, לכבוד אירועי ה-70 למדינת ישראל.
כתובת האתר: 
https://www.matas-iaf.com
 
 
 
אזרחי ישראל מוזמנים לבקר וליהנות.
 
כמו כן, יתקיים טקס מצטייני נשיא המדינה לשנת התשע"ח בבית הנשיא בירושלים, במהלכו יעניק נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, תעודות הצטיינות ל-120 קצינים וחיילים מכלל יחידות צה"ל.
 
הציבור מתבקש לא להטיס רחפנים וטיסנים באזור המטס. הדבר מהווה סכנה לכלי הטיס המשתתפים במטס ולציבור הצופה בו. 
 
להלן הבסיסים שיפתחו את שעריהם למבקרים: 
 
פיקוד המרכז:
 • בסיס מחנה "חורון" בחטיבה המרחבית "שומרון" ייפתח לאורך יום העצמאות (ה'). בתכנית: תערוכת כלי רכב צבאיים שונים ומגוונים, טנקים וכלי הנדסה, יוצגו צוותי ביטחון שוטף והסוואה של גדוד האיסוף הקרבי "ניצן", תערוכת אמצעי לחימה ותצוגה של כיבוי והצלה.
 
זרוע היבשה:
 • אתר "יד לשריון" בלטרון ייפתח במהלך יום העצמאות (ה'), בין השעות 08:00-
16:00. בתכנית: מיצג רב-חילי של כוחות היבשה, "שריון", "תותחנים", "הנדסה קרבית", "איסוף קרבי", "הרגלים" ו"הצנחנים". המיצג יכלול את מגוון אמצעי הלחימה של זרוע היבשה כגון טנקים, דחפורים נגמ"שים ותותחים. בנוסף, בביתנים השונים תינתן למבקרים סקירה מפי לוחמים ולוחמות בעברית ובאנגלית.
 • מחנה "נתן"-אשר ממוקם בסמוך לבאר שבע, יפתח במהלך יום העצמאות (ה'), בין השעות: 08:00- 15:00. בתכנית: מיצג אמצעי הלחימה של זרוע היבשה ביניהם טנק מרכבה סימן 4 וטנק מרכבה סימן 3, "סופה", "האמר", "D9", מגוון אמצעי אופטיקה ונשקים.
 
חיל האוויר:
 • בסיס חיל האוויר רמת דוד על שם עזר ויצמן, אשר ממוקם בעמק יזרעאל, יפתח ביום העצמאות (יום ה'), בין השעות 08:00-13:00. בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, תערוכות מטוסי החיל, תערוכת מערך האחזקה, הצגת אמצעי לחימה ואמצעי חילוץ והצלה של חיל האוויר והופעת להקת חיל האוויר.
  כתובת הגעה דרך ה -
  WAZE: חניון בסיס רמת דוד. הכניסה לחנייה מצומת רמת דוד בלבד.
 • בית הספר למקצועות הטכניים של חיל - האוויר, אשר ממוקם סמוך לעיר חיפה, יפתח ביום העצמאות (יום ה'), בין השעות 09:00-14:00. בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, הופעות (להקות מקומיות, קוסם, להקת ח"א), תערוכות מטוסים, תצוגת מולטימדיה, תערוכת כיבוי אש, עמדות הפעלה לילדים, דוכני מזון, מופע טיסנים.
  (גם השנה לא יתקיימו הסעות מחוצות המפרץ, ניתן יהיה להחנות בחניון מסודר באזור מעגן הדיג קישון, הגישה לחניה הינה דרך רחוב יוליוס סימון). כתובת הגעה דרך ה -
  WAZE:חניית יום העצמאות בסיס הטכני חיפה. נכים עם כיסאות גלגלים בלבד יוכלו להיכנס דרך ש"ג קריות עם הרכב.
 • בסיס חיל האוויר תל נוף, אשר ממוקם סמוך  לגדרה, יפתח ביום העצמאות (יום ה'), בין השעות 09:00-14:00. בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, תערוכות כלי טיס שונים בעבר ובהווה. כמו כן, יוצגו אמצעי לחימה ואמצעי חילוץ של חיל האוויר, המערך הטכני של חיל האוויר וניידת שידור גלי- צה"ל אשר תשדר לאורך היום מהבסיס.
  הגישה לבסיס תל נוף תתאפשר מכביש 40 בלבד. לבאים מצפון, הכניסה מצומת תל נוף. לבאים מדרום, כניסה בהכוונת משטרת ישראל מהשטח החקלאי (500 מטר לפני צומת תל נוף). כתובת הגעה דרך ה -
  WAZE: בסיס פתוח תל נוף.         
 • מוזיאון חיל האוויר בבסיס חצרים, אשר ממוקם מערבית לבאר שבע, יפתח ביום העצמאות (יום ה'), בין השעות 09:00-14:00. הכניסה למוזיאון הינה ללא תשלום.
  בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, טיסת ראווה של מטוס הסטירמן, ביתן המערך הטכני, תצוגת מטוסים וותיקים לצד מתקדמים, 150 כלי טיס שונים מסודרים כרונולוגית עפ"י תקופות והופעת להקת חיל האוויר. המוזיאון מארח בימי החג את מטוסי ומסוקי החיל המתקדמים.
כתובת הגעה דרך ה -WAZE: מוזיאון חיל האוויר חצרים.         
 • בסיס חיל האוויר עובדה, אשר ממוקם סמוך לאילת, יפתח את שעריו ביום העצמאות (יום ה'), בין השעות 09:00-13:00.  בתכנית: מטסים חגיגיים, תצוגת מטוסים ומסוקים מהמתקדמים בחיל האוויר, תצוגת אמל"ח של חיילות ההנדסה הקרבית ואיסוף קרבי, תערוכת טנקים ורכבים קרביים, תצוגת אמל"ח וחימוש אווירי, תצוגת ציוד חילוץ והצלה, תצוגת הגנה אווירית, ביתן המערך הטכני, דוכני יצירה והפעלות לילדים, דוכני מזון מהיר ומופעי ריקוד. כתובת הגעה דרך ה -WAZE: שדה תעופה עובדה, טרמינל אזרחי.
  עיריית אילת מעמידה לרשות התושבים הסעות מאורגנות, ללא תשלום.
  יציאה ב-8:30 מרחבת מתנ"ס בית רובין וחזרה בשעה 13:00.
 
חיל הים:
 • בסיס "זירת ים סוף" אשר ממוקם באילת, יפתח ביום העצמאות (ה'), בין השעות: 13:00-09:00. בתכנית: תצוגת כלי שיט מבצעיים, אמצעי לחימה על-מימיים ותת-מימיים וציוד צלילה, בליווי לוחמי זרוע הים אשר ינכחו באירוע ויסבירו אודות כלל המוצגים.
 
לתשומת לבכם, הכניסה לבסיסי צה"ל כרוכה בהצגת תעודת זהות ובידוק ביטחוני. לא תותר כניסה לנושאי נשק, כמו כן לא תותר כניסת בעלי חיים. חל איסור להדליק אש בשטחי הבסיס. הציבור מתבקש להחנות את כלי הרכב במגרשי החניה הסמוכים לבסיסים. לא תתאפשר הגעה ברכב דו גלגלי.
 
בנוסף לבסיסים, ייפתחו ביום העצמאות גם חניוני צה"ל בפיקוד הצפון , בפיקוד הדרום ובפיקוד המרכז: 
 
השנה, בצעד של חדשנות, הוצבו לראשונה בחניונים הפתוחים עשרות משקפי תלת מימד (VR) שיאפשרו למבקרים לחוות את צה״ל בעיניים שלהם ולהתנסות בתפקידים שונים על פי בחירתם. המשקפיים יופעלו באמצעות הסמארטפונים של המבקרים בחניונים ויאפשרו בחירה בין מספר ״דמויות״ בהן לוחם שריון, לוחם חי״ר, לוחם ימי ועוד. בהמשך השנה, יעברו המשקפיים גם בבתי ספר תיכון.


פיקוד הצפון:
 • החניונים הבאים ייפתחו בין השעות 14:00-09:00: חניון "צנובר" (עד 19:00), חניון "טבריה", חניון "מעלות" (באגם המונפורט) וחניון "בית הלל" (ליד קריית שמונה). באתרים תתקיים תערוכת טנקים, נגמ"שים, פומות, רכבים קרביים, נשק קל ואמצעי לחימה, קשר ואיסוף.
 • בעיר גבעתיים (בפארק גבעתיים), העיר המאמצת של עוצבת  "ברק", ייפתח החניון בין השעות 18:00-09:00 ותוצג בו תערוכה של הכלים הבאים: "האמר", "פומה", נגמ"ש, טנק, תומ"ת ומגוון כלי נשק נוספים. 
 
פיקוד הדרום:
 • החניונים הבאים ייפתחו בין השעות 16:00-08:00:חניון "שדרות", חניון "שדות נגב" וחניון "מעלה אדומים". באתרים תתקיים תערוכת כלי רכב ובהם נגמ"שים, "האמר", "נמר", טנק מרכבה, "D9" , "סופה 3" ואמצעי לחימה שונים.
 • פתיחת כביש 10 תתאפשר לתנועה במקטע שבין עזוז, דרך הר כרכום ועד מפגש הצירים 10 ו-12 במהלך יום העצמאות, בין התאריכים 19-21.04.18 בין השעות: 18:00-07:30.
 
פיקוד המרכז:
 • בחניונים בגזרה יתקיימו תערוכות כלי רכב צבאיים שונים ביניהם טנקים וכלים הנדסיים, תערוכות אמצעי לחימה של גדודי הגזרה, ההנדסה והחבלה ויוצגו צוותי הסוואה של גדוד האיסוף הקרבי "ניצן" וצוותי הבטחון השוטף.
 • החניונים הבאים ייפתחו בין השעות 16:00-10:00: יער "אום צפא" הסמוך לישוב נווה צוף (חטיבה מרחבית "בנימין"), "מחנה חורון" (חטיבה מרחבית "שומרון"), חניון בקריית ארבע ובמתחם מועצת דרום הר חברון, סמוך לצומת מיתרים (חטיבה מרחבית "יהודה"), חניון ביישוב "אפרת" (חטיבה מרחבית "עציון") וחניון במוצב "שקד" (חטיבה מרחבית "מנשה").
 • החניונים הבאים יפתחו בין השעות 17:00-09:00: חניון "קרני שומרון", סמוך לישוב קדומים (חטיבת מרחבית "אפרים"), חניון באנדרטת חטיבת "כפיר" בעיר עפולה וחניון סמוך לאמפי בבית שאן.
 • בחניון "גבעת התחמושת" בירושלים אשר יופעל על ידי חיילי עוצבת "האש" וחטיבת "הצנחנים" תתקיים תצוגת אמצעי לחימה של חיל הרגלים ו"הצנחנים" ובפרט- כלי נשק, אמצעי הסוואה, כוונות ואמצעים לראיית לילה, כלי רכב מבצעיים ועמדות על מורשת הצנחנים.
 
 
טלפונים לבירור ולתיאום מוקדם מראש:
מוקד צפון – 04-6979930
מוקד מרכז – תיאום מול כל רשות בנפרד
מוקד דרום – מוקד 106 עירוני של עיריית שדרות
 
 
דובר צה"ל קורא לציבור להישמע להוראות הביטחון ולהימנע מכניסה לשדות מוקשים ולאזורים אסורים אחרים בכל רחבי הארץ. 
 
במהלך יום העצמאות, יפתח צה"ל למטיילים חלק משטחי האש בצפון, במרכז ובדרום הארץ. דובר צה"ל מדגיש כי גם במהלך החג יתקיימו בחלק משטחי האש אימונים כסדרם, כולל אימונים באש חיה. בהתאם לכך, מתבקשים המטיילים לנהוג בזהירות ובהתאם להנחיות ולוודא כי אינם נכנסים בשוגג לשטחי אש של צה"ל.
כל כניסה לשטחי אש של צה"ל מחייבת תיאום עם צה"ל וקבלת אישור בכתב. כניסה לשטחי אש ללא תיאום, מסכנת את חיי המטיילים ומהווה עבירה על החוק.  
 
יש איסור לחצות גדרות ולהיכנס למקומות מגודרים ומשולטים. שדות מוקשים מסומנים באמצעות גדר תיל, משולש אזהרה אדום ושלט צהוב המזהיר מפני סכנת חיים. בנוסף, על מפות השבילים והטיולים המוסמכות קיים פירוט של האזורים האסורים לכניסה וכללי התנהגות למטייל באזורים השונים.
 
דובר צה"ל שב ומדגיש כי הכניסה לשטחי A באזור יהודה ושומרון מסוכנת ואסורה על פי חוק וכי הכניסה לשטחי B אינה מומלצת. 
  
 
הישט זרוע הים בחלוקה לפי יישובים:
עיר שעה
חוף "דדו" בחיפה 10:20
חוף "אפולוניה" הרצליה 12:30
חוף "גורדון" ת"א 13:15
נמל יפו ובת ים 14:00
חופי אשדוד 15:00
חופי אשקלון 15:30
 
*סביב השעה 18:00 יבוצע הישט שקיעה מול חופי חיפה. 

15 אפריל 2018

15 אפריל 2018

הודעת דובר צה"ל

הטלת סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וסגירת המעברים ברצועת עזה במהלך יום הזיכרון ויום העצמאות
 
דובר צה"ל מוסר כי בהתאם להנחיית הדרג המדיני והערכת המצב בצה"ל, יוטל סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה החל מיום שני, א' באייר התשע"ח, 16 באפריל 2018. הסגר יחל בחצות (בלילה שבין שני לשלישי). 
 
פתיחת המעברים והסרת הסגר עתידה להתבצע ביום חמישי, ד' באייר התשע"ח, 19 באפריל 2018, בחצות (בלילה שבין חמישי לשישי), בהתאם להערכת המצב.

במהלך הסגר יותר מעבר במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים בלבד וזאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.