הודעות

מ-
עד-

20 יולי 2017

20 יולי 2017

הודעת דובר צה״ל

גיוס יחידות השדה מחזור יולי- אוגוסט 2017
 
דובר צה"ל מוסר כי ביום א', כ"ט בתמוז התשע"ז, 23 ביולי 2017, יחל מחזור גיוס יולי- אוגוסט 2017 ליחידות השדה.
 
במחזור הגיוס שיחל ב-9 ביולי וצפוי להסתיים ב-17 באוגוסט צפויים לפקוד את חמש לשכות הגיוס המתגייסים החדשים, שיעברו את תהליך החיול ויצטרפו לשורות צה"ל.
 
החל מיום ראשון, 23 ביולי 2017, ובמשך שבועיים יתגייסו הלוחמים הבאים של יחידות השדה בצה"ל כאשר בכל אחד מימי גיוס אלו צפויים להתגייס מאות לוחמים.
הגיוסים הקרובים מממשים הלכה למעשה את תפיסת צה"ל כצבא העם, אליו מתגייסים בנות ובנים מכלל רבדי החברה הישראלית, המיועדים לשירות קרבי ביחידות השדה, למערך תומכי הלחימה ולמערכים נוספים. לכלל המתגייסים ניתנת האפשרות לשרת שירות משמעותי, תורם ומפתח.
 
 
 
 

20 יולי 2017

20 יולי 2017

הודעת דובר צה"ל

טקס החלפת מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה

דובר צה"ל מוסר כי היום (ה'), כ"ו בתמוז התשע"ז, 20 ביולי 2017, מונה אלוף-משנה אבי רוזנפלד למפקד החטיבה הצפונית בעוצבת "שועלי האש".

טקס החילופים נערך במחנה "רעים", במעמד מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, מפקד עוצבת "שועלי האש", תת-אלוף יהודה פוקס, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

אלוף-משנה אבי רוזנפלד מחליף בתפקידו את אלוף-משנה יעקב (יקי) דולף אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויכנס לתפקידו החדש כמפקד חטיבת הצנחנים.

מדברי מפקד עוצבת "שועלי האש", תת-אלוף יהודה פוקס: "שלוש שנים למערכת "צוק איתן", שלוש שנים ללחימה, לנחישות, למסירות ולשותפות בין גופי הביטחון והאזרחים, שלוש שנים של מוכנות וכשירות כוחות צה"ל. עדיין לא השלמנו את הבאתם לקבר ישראל של סגן הדר גולדין ז"ל וסמל ראשון אורון שאול ז"ל, נמשיך ונעשה כל שנוכל. יקי, הובלת את החטיבה לשיאים חדשים בדרכך הכל כך מיוחדת. הגעתם להישגים גלויים, כמו גם עלומים ברבדים השונים. שינית, יצרת, הטבעת תפיסה מבצעית, תשתית מבצעית, פקודות ונהלים ומעל הכל- השקעת באנשים. יש בך את החדות הנדירה לאתר השתנות, להגיב לה בזמן ולייצר מענה מבצעי שלם ומקצועי. אבי, אתה האדם הנכון, במקום הנכון. אתה מביא איתך ניסיון מבצעי רב שנים, בכל הזירות המבצעיות של צה"ל. ניסיונך המבצעי, הסטנדרט, היצירתיות והיוזמה- הם הכלים שלך ותידרש למצותם השכם וערב. אני גאה ושמח מאוד על כך שאתה מצטרף אלינו". 

מדברי מפקד החטיבה הצפונית היוצא, אלוף-משנה יעקב (יקי) דולף: "השנתיים האחרונות היו מרתקות, מאתגרות ומיוחדות עבורי. זכות גדולה נפלה בחלקי, זכות גדולה של שמירת הארץ שאני כל כך אוהב. הזכות לפקד על החטיבה הצפונית. בעומדי כאן מולכם מפקדים, לוחמים, פקודים, אזרחים, היום, יותר מתמיד, יודע שרק ביחד, בכוחות משותפים, נוכל לכל אתגר ומאבק. עם תובנה פשוטה זו פעלתי ככל שביכולתי כדי לחזק את הביטחון וההגנה על תושבי האזור בתקופה מאתגרת. שלוש שנים ממערכת 'צוק איתן' אשר בסיומה ביצענו תהליך למידה נוקב ומעמיק ובעקבותיו גיבשנו תפיסות חדשות, עדכנו את תורות הלחימה ואימנו את הכוחות לעתיד לבוא. החטיבה ערוכה יותר מתמיד ועדיין המלאכה לא הושלמה. אנו עמלים תמיד לקדם את מוכנותנו למלחמה מתוך הבנה כי 'הרוצה בשלום ייכון למלחמה'. אבי הוא קצין משובח, בעל ניסיון מבצעי וקרבי ביחידות מיוחדות, מקצועי, נבון, ערכי ואוהב אדם. אין בליבי ספק שיקדם את החטיבה לשיאים חדשים, ימשיך לבצע את משימת החטיבה ויגן על תושבי האזור ואזרחי מדינת ישראל". 

מדברי מפקד החטיבה הצפונית הנכנס, אלוף-משנה אבי רוזנפלד:"החטיבה הצפונית באוגדת עזה פועלת מזה כשלושה עשורים. כאשר אנו מביטים מכאן לצפון, לדרום ולמזרח אנו רואים את ההתיישבות המשגשגת בעוטף עזה, את ההרחבות המבוקשות בקיבוצים ובמושבים, את השכונות החדשות בשדרות, את התיירות ואת החקלאים שמעבדים את אדמתם- אדמתנו עד התלם האחרון. כאשר אנו מביטים למערב אנו רואים מצידו השני של הגבול ארגוני טרור אשר מבקשים לאיים על תושבי ישראל ופועלים בכדי להתעצם ולהתכונן לפעולה מולנו. למול כך משימתנו כאן ברורה- להגן על גזרתנו בכל רגע נתון ולהתכונן למלחמה. לפעול בשני מאמצים משולבים- הגנה איכותית בשגרה וקידום המוכנות לחירום ומלחמה. אני מקבל את הפיקוד על החטיבה מחברי אלוף-משנה יקי דולף. מפקד ישר, יסודי מקצועי ואנושי. יקי תודה לך, על העשייה המרשימה כאן בחטיבה הצפונית".

20 יולי 2017

20 יולי 2017

הודעת דובר צה"ל

 

טקס החלפת מפקד חטיבת "גבעתי"

 

דובר צה"ל מוסר כי היום (ה'), כ"ו בתמוז התשע"ז, 20 ביולי 2017, מונה אלוף-משנה דדו בר כליפא למפקד חטיבת "גבעתי".

 

טקס החילופים נערך במצודת יואב, במעמד מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, מפקד עוצבת "הפלדה", תת-אלוף עודד בסיוק, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

 

אלוף-משנה דדו בר כליפא מחליף בתפקידו את אלוף-משנה ירון פינקלמן אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות וייכנס לתפקידו החדש כמפקד עוצבת "האש".

 

מדברי מפקד עוצבת "הפלדה", תת-אלוף עודד בסיוק: "מפקד מסיים נמדד בעיני בשלושה דברים עיקריים: תוצאות מבצעיות, סטנדרטים שהוא משאיר אחריו ואנשים שנשארים אחריו. פינקלמן, ידעת להוביל תהליכים מרשימים, בתחומים רבים וענפים. תהליכים שביסוד בניין הכוח, ממסד ועד טפחות מבלי לפסוח על שום סעיף ועל שום נושא. הערכים בהם אתה מאמין, ניכרים בכל צעד ושעל, בכל חייל ובכל מפקד. אני משוכנע כי בתפקידך הבא תדע לקחת את שלמדת ולימדת כאן, להמשיך ולהוביל. דדו, אתה מפקד עתיר זכויות וניסיון מבצעי עשיר. אתה מקבל עליך אחריות כבדה, אחריות על חטיבת גבעתי, על משימותיה ועל מוכנותה בכל מקום, בכל זמן ולכל שתידרש. חטיבת גבעתי נדרשת למוכנות גבוהה, ללמידה מתמדת, לניצחון ברור בכל מפגש עם האויב ולהשלמת כל משימה. אני משוכנע כי תדע להוביל אותה בחוכמה, במקצוענות, ברוח ובמנהיגות".

 

מדברי מפקד חטיבת "גבעתי" היוצא, אלוף-משנה ירון פינקלמן: "ארבע סגולות לה לחטיבת 'גבעתי': לוחמנות, מצוינות, משפחתיות וענווה. כולן בצלמה, בדמותה ובעשייתה שזורות. מתוך הבנת המשימה והשליחות מוכנים ונכונים תמיד, מובילים מפקדי החטיבה קדימה ואחריהם הלוחמים, במבחן האש להסתער עד לניצחון. הסגול צבעו של כולם הוא- בגבעתי משרתים בצוותא כל בניה ובנותיה של מדינת ישראל. זו משפחה חמה שבעצם השתייכותך, זכית באהבתה ללא תנאי. אזכיר במעמד זה כי משימה אחת לא הושלמה, לא תמה, קצין החטיבה איש הסיירת סגן הדר גולדין ז"ל, יצא למלחמה ועדיין לא שב. כולנו מחכים לו ומחזקים את משפחתו עד שישוב. מפקד החטיבה הבא, אלוף-משנה דדו בר כליפא, סגול אמיתי, איש החטיבה, מבצעי וחושב, עתיר ניסיון, ייקח את החטיבה צעדים רבים וגדולים קדימה". 

 

מדברי מפקד חטיבת "גבעתי" הנכנס, אלוף-משנה דדו בר כליפא: "אני שב הביתה, עם לב בוער מהתלהבות ופועם מהתרגשות, אני בא מחוזק באמונה כי יש בי את העוז ומתפלל שתהיה בי גם הענווה להוביל את החטיבה ביחד אתכם אל המשימה הנעלה ביותר שניתן לבקש, להגן על המדינה היקרה שלנו, מדינת ישראל. זוהי זכות גדולה. מפקדי וחיילי החטיבה, אני דורש מכולנו שנסתכל אך ורק על עצמנו כאחראיים הבלעדיים להשלמת משימתנו. כל אחד בחטיבה בקומתו ממני ומטה יראה את עצמו ואת המשימה הניצבת לפתחו כדבר הגדול ביותר ויחוש שגורל המערכה על כתפיו. בגבעתי, לא חוזרים בלי לבצע, מביאים תוצאות ולא הסברים. האחריות, כבדה ככל שתהיה, מוטלת על שכמנו. זוהי הרוח הנדרשת- זו הרוח ששמה הוא 'גבעתי'. פינקלמן, אתה משאיר אחריך קבוצת אנשים מלוכדת ועצמאית המבינה את חשיבות המשימה. תודה לך על ההשקעה ועל המסירות בשנתיים האחרונות".

 

 

18 יולי 2017

18 יולי 2017

הודעת דובר צה"ל

טקס החלפת מפקד עוצבת "הגליל"

 

דובר צה"ל מוסר כי היום (ג'), כ"ד בתמוז התשע"ז, 18 ביולי 2017, מונה תת-אלוף רפי מילוא למפקד עוצבת "הגליל". 

 

טקס החילופים נערך במחנה "בירנית", במעמד מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

 

תת-אלוף רפי מילוא מחליף בתפקידו את תת-אלוף אמיר ברעם אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.

 

מדברי מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק: "המוכנות וההיערכות שלנו לתרחישים- גבוהות ומתחדדות כל העת, ואנו ממשיכים לעקוב אחר הנעשה בשטח ומשפרים באופן מתמיד את המענה ההגנתי ולצידו את יכולותינו ההתקפיות, באם נידרש להן. לכשנדרש להן, נפעיל אותן במלוא העוצמה. לא נעלמת מעינינו העובדה כי איראן מנסה לחדור ללבנון ולסוריה ולהקים בהן תשתיות טרור נרחבות. לא נעלמת מעינינו גם העובדה כי ארגון הטרור חיזבאללה מפר באופן שיטתי את החלטה 1701 של האו"ם, ובניגוד מוחלט לה שומר על נוכחות צבאית גם אם זו נסתרת בעשרות כפרים שיעים מדרום לליטני. צבא לבנון מעלים עין מפעילות חיזבאללה, מסווה את סיורי ארגון הטרור בדרום לבנון ואף מאפשר לו להשתמש בתשתיותיו כנגד מדינת ישראל. השקט והיציבות הביטחונית באזור חשובים לכולנו. פנינו אינן לעימות, לשוננו אינה מתלהמת".

 

מדברי מפקד עוצבת "הגליל" היוצא, תת-אלוף אמיר ברעם: "זכות גדולה ומחויבות אדירה הייתה עבורי לפקד על האוגדה המבצעית הזאת בחזית הלבנון, בגזרה שהייתה כור מחצבתי ושימשה לי דרך חיים מקצועית- גזרה בה פעלתי ולחמתי לאורך שנים רבות של שירות, בתקופות שונות, תחת אש ובעתות רגיעה. באוגדת הגליל מגוון רחב של אמצעים, כלי לחימה ויכולות טכנולוגיות רבות ומגוונות- אך האנשים עליהם פיקדתי בשנתיים האחרונות, הם שהיו ייחודה ויתרונה האמיתי של האוגדה- מטובי בניה של החברה הישראלית. אני משוכנע בהביטי בלוחמי ומפקדי האוגדה, שאין אתגר שהאוגדה הזאת לא תוכל לו ואין אויב שלא יוכלו להכריעו. אנו בוטחים בך, רפי, שתדע להוביל את האוגדה במבצעים ובמלחמה וכי תדע לעצב בדמותך את העשייה בבניין הכוח, באימונים ולקראת מימוש מבצעי, לפי המצפן והמצפון, לעמידה באתגרים הבאים בחזית לבנון". 

 

מדברי מפקד עוצבת "הגליל" הנכנס, תת-אלוף רפי מילוא: "אני מקבל היום את הפיקוד על עוצבת הגליל ברגשי אחריות וגאווה גדולה. אמיר, אני מקבל ממך אוגדה מבצעית, חדה, קטלנית, תחבולנית, מוכנה וכשירה בביטחון השוטף, מאומנת ומתורגלת למלחמה. המון הערכה ובעיקר תודה על הפיקוד וההובלה של האוגדה בשנתיים האחרונות. אני מתחייב לעשות הכל, ללמוד, לחזק, לשפר ולהתאמן, הכל כדי להיות מוכנים, כדי לנצח את האויב בכל מפגש".

17 יולי 2017

17 יולי 2017

הודעת דובר צה"ל

שמו ופרטי לוויתו של קצין צה"ל שנהרג היום (ב') בתאונת דרכים בדרום הארץ

דובר צה"ל מוסר את שמו של קצין צה"ל, סגן בנימין רוזנבליום ז"ל, סגן מפקד פלוגת מפקדה ביחידת הסיור המדברי, בן 23, מערד, אשר נהרג היום (ב') בתאונת דרכים בדרום הארץ. 

סגן בנימין רוזנבליום ז"ל הועלה מדרגת סגן לדרגת סרן לאחר מותו.

לוויתו של סרן בנימין רוזנבליום ז"ל, תערך מחר (ג'), כ"ד בתמוז התשע"ז, 18 ביולי 2017, בשעה 18:30 בחלקה הצבאית בבית העלמין בערד.

דובר צה"ל מעביר את בקשת המשפחה להימנע מסיקור תקשורתי של הלוויה. 

צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה.