הודעות

מ-
עד-

19 ספטמבר 2017

19 ספטמבר 2017

הודעת דובר צה״ל

הטלת סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וסגירת המעברים ברצועת עזה במהלך ראש השנה
 
דובר צה"ל מוסר כי בהתאם להערכת המצב ולהנחיית הדרג המדיני, יוטל החל מהיום (ג'), כ"ח באלול התשע"ז, 19 בספטמבר 2017, סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה. הסגר יחל בחצות (בלילה שבין שלישי לרביעי).
 
פתיחת המעברים והסרת הסגר תתבצע ביום שבת, ג' בתשרי התשע"ז, 23 בספטמבר 2017, בחצות (בלילה שבין שבת ראשון), בהתאם להערכת המצב.
 
במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים, כל זאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים. 

19 ספטמבר 2017

19 ספטמבר 2017

הודעת דובר צה״ל

פתיחת שטחי אימונים (שטחי אש) למטיילים, פתיחת כביש 10 לתנועה במהלך חגי תשרי ואזהרה מפני כניסה לשטחיA ולשדות מוקשים
 
דובר צה"ל מוסר כי במהלך תקופת החגים יפתח צה"ל חלק משטחי האימונים ברחבי הארץ למטיילים.
 
במהלך החגים יתקיימו כסדרם אימונים בחלק משטחי האש, לרבות אימונים באש חיה כחלק מהמוכנות וההיערכות הביטחונית הכוללת. בהתאם לכך, מתבקשים המטיילים לנהוג בזהירות ובהתאם להנחיות ולוודא כי אינם נכנסים בשוגג לשטחי אימונים של צה"ל. מידע על שטחי האימונים שיפתחו ניתן לקבל במוקדי הטלפונים לפי החלוקה לאזורים, כמפורט בסוף ההודעה.
 
כל כניסה לשטחי אימונים של צה"ל מחייבת תיאום מראש וקבלת אישור בכתב מצה"ל. כניסה לשטחי אימונים ללא תיאום מסכנת את חיי המטיילים ומהווה עבירה על החוק.
 
דובר צה"ל מבקש להדגיש בפני ציבור המטיילים כי קיים איסור לחצות גדרות ולהיכנס למקומות מגודרים ומשולטים, וביניהם שדות מוקשים המסומנים באמצעות גדר תיל ושילוט צהוב-אדום. חשוב לדעת כי קיימת סכנה מהיסחפות מוקשים.
 
בנוסף, על אזרחי ישראל לנהוג בזהירות ובהתאם להנחיות ולוודא כי אינם נכנסים בשוגג לשטחי A שבאזור יהודה ושומרון, פעולה המהווה עבירה על החוק בהתאם לצו מפקד פיקוד המרכז. שטחי A מסומנים בשילוט אדום המזהיר מפני סכנת חיים.
 

 
כמו כן, בהתאם להחלטת מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, ובהתאם להערכת המצב בצה"ל, הוחלט על פתיחתו של כביש 10 לתנועה במקטע שבין עזוז, דרך הר כרכום ועד מפגש הצירים 10 ו-12, בתאריכים 05.10.2017 – 12.10.2017 בין השעות 07:30 – 18:00.
 
חג שמח ושנה טובה לכל בית ישראל.
 
לשם תיאום כניסה למסלולים ולמעיינות או באירועים חריגים במרחב יהודה ושומרון יש ליצור קשר עם המוקדים האזרחיים במספר 1208. בנוסף, במהלך החגים יתאפשרו טיולים מאובטחים במרחב איו"ש.
 
 
 
מספרי טלפון לבירור ולתיאום:
 
דרום- 08-9902926/7
מרכז- 02-5305042
צפון- מרחב  הגולן- 04-6977224
          שאר מרחב הצפון- 04-6512272/8

14 ספטמבר 2017

14 ספטמבר 2017

הודעת דובר צה״ל

טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חיל התותחנים
 
דובר צה"ל מוסר כי היום (ה'), כ"ג באלול התשע"ז, 14 בספטמבר 2017, נערך טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חיל התותחנים בבית התותחן בזכרון יעקב.
 
הטקס התקיים במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, קצין תותחנים ראשי, תת-אלוף אלון קלוס, המשפחות השכולות, מפקדי החיל וחייליו בעבר ובהווה.
 
גדודי חיל התותחנים ביצעו וימשיכו לבצע פעילות אינטנסיבית וענפה בהגנה על גבולות המדינה ושמירה על ביטחון אזרחיה. חיל התותחנים שכל 787 לוחמים ומפקדים.
 
 מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "החל מימי קום המדינה ועד היום - פועלים חיילי התותחנים בדיוק ובמקצועיות, מנחיתים מהלומת אש עוצמתית, מסייעים לפגיעה בכוחות האויב ועומדים במרכז יכולתו של צה"ל להילחם ולנצח. משפחות יקרות, בחייהם פעלו יקירכם מתוך תחושת שליחות עמוקה ונשאו באחריות הכבדה לשמירה על ביטחון אזרחי המדינה ותושביה. צה"ל יוסיף לפעול לאור המורשת של הנופלים, לעלות על נס את זכרם ולשמר את מורשת הקרב, התרומה והערכים שבשמם פעלו. היום נזכיר ונזכור גם את לוחם התותחנים הנעדר, רב"ט גיא חבר, ונבטיח כי לא נזנח את חובתנו לבצע כל מאמץ כדי לאתרו. מתוך הכרה בחשיבות מוכנותנו למלחמה, סיימנו השבוע את התרגיל הצבאי הגדול ביותר שאותו ידע צה"ל בשנים האחרונות. במהלך התרגיל לקח חיל התותחנים חלק פעיל וחשוב ובכך הוכיח כי יהיה למרכיב כוח מרכזי בכל מערכה עתידית".
 
מדברי קצין תותחנים ראשי, תת-אלוף אלון קלוס: "באנו לכאן הערב כמידי שנה, משפחות, רעים לנשק, חברים, מפקדים ולוחמים למפגש עמוס זיכרונות בו אנו מתייחדים עם זכר 787, יקירנו, אשר שמותיהם חקוקים בליבנו. ביום זה, חיל התותחנים כולו, מרכין ראש נושא את זיכרון יקיריו שנפלו במלחמות, בפעולות האויב, באימונים ובמהלך שירותם הצבאי ומחבק אתכם משפחות יקרות אל ליבו. בכל אלה בלטה הדומיננטיות של יחידות חיל התותחנים ואנשיו, שיודעים להביא את העוצמה המגוונת למציאות של תקיפה בסיוע ישיר וקרוב בלחימת הכוחות הקרקעיים. בכל מקום היינו גם אנחנו. משפחות יקרות, המחיר ששילמתם כבד. אין לי מילות הנחמה הנדרשות בכדי להקהות את האובדן, הכאב והחוסר הגדול. מורשתם של הבנים והבנות, תמשיך להאיר את דרכינו ולהוות סימן לאחוות לוחמים, מקצועיות, גבורה ומשפחתיות". 

14 ספטמבר 2017

14 ספטמבר 2017

הודעת דובר צה"ל

אזכרה לאלוף (בדימוס) יוסף אבידר ז"ל

אזכרה לאלוף (בדימוס) יוסף אבידר ז"ל, תתקיים מחר (ו'), כ"ד באלול התשע"ז,  15 בספטמבר 2017, בשעה 15:30 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

בתפקידו האחרון בצה"ל שימש כראש אגף המבצעים.

בשנת 1955 השתחרר מצה"ל.

אלוף (בדימוס) יוסף אבידר ז"ל נפטר בתאריך י"ח באלול התשנ"ה, 13 בספטמבר 1995.

14 ספטמבר 2017

14 ספטמבר 2017

הודעת דובר צה"ל

אזכרה לאלוף (בדימוס) זאב ליבנה ז"ל

אזכרה לאלוף (בדימוס) זאב ליבנה ז"ל, תתקיים מחר (ו'), כ"ד באלול התשע"ז, 15 בספטמבר 2017, בשעה 10:00 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.

בתפקידו האחרון בצה"ל שימש כנספח צה"ל בארה"ב.

בשנת 2002 השתחרר מצה"ל.

אלוף (בדימוס) זאב ליבנה ז"ל נפטר בתאריך כ"א באלול התשע"ג, 27 באוגוסט 2013.