שתף באמצעות

 

 

רב"ט ב', שהתחיל לא מזמן את מסלול הכשרת הצוללן מספר לנו על הגיבוש המחשל שעבר ומה צריך לעשות כדי להגיע ליחידה המסווגת. מיוחד

השתתפה בהכנת הידיעה: ספיר משולם | 19.06.17

כמו רוב המועמדים לשירות ביטחון המגיעים ליום המיון, ההיכרות שלי עם שייטת הצוללות לא הייתה מעמיקה במיוחד, אבל כבר בתחילת המיון - הבנתי שמדובר בתפקיד ייחודי, מאתגר ומשמעותי.

בחנו אותנו במבחני אישיות, מבחנים פסיכוטכניים, ומרגע לרגע התאהבתי יותר ביחידה. על אף שהיא מסווגת, ואין עליה יותר מדי מידע ברשת, חיפשתי בזמני הפנוי מידע על השייטת ומשימותיה.

מיום המיונים המשכתי לגיבוש צוללן. הגעתי לבה"ד חיל הים יחד עם עוד 120 מלש"בים מלאי מוטיבציה, הפקדנו את הטלפונים הניידים שלנו, והתחלנו את הגיבוש.

הניתוק מהסביבה, מהבית ומהחברים נתן לי טעימה מאופי השירות ביחידה. בגיבוש חוויתי לילות וימים בלי יכולת לתקשר איתם טלפונית, דבר שלא הכרתי קודם לכן. עברנו אקטים פיזיים ביניהם מסעות באישון לילה וחלקים מנטליים שנועדו לבחון את יכולת החשיבה וההתנהלות של המועמדים ליחידה.

הצוללנים צריכים לפעול בשותפות עם חבריהם לצוות, להפגין כבוד הדדי, אמון ואמינות, ולפעול הרחק בעומק האויב, עשרות מטרים מתחת לפני הים בחשאיות מוחלטת תוך שמירה על קור רוח ומקצועיות.

למגבשים ניסיון רב המאפשר להם לברור את בני הנוער האיכותיים ביותר, ורק המתמיינים בעלי המוטיבציה הגבוהה ביותר והנתונים המתאימים יאותרו על ידם וימשיכו לקורס, שם ילמדו לתפעל את כלי המלחמה האסטרטגי ביותר בצה"ל.

היום, אחרי שהתחלתי את מסלול הכשרת הצוללן, אני רוצה לתת טיפ לכל המתמיינים המגיעים לגיבוש: תגיעו מלאי מוטיבציה, תתנו את כל כולכם הכי חשוב, זכרו שאתם חלק מצוות אחד.

 

למידע נוסף על התפקיד לחצו כאן 

אולי יעניין אתכם גם:

עקבו אחרינו