מיכאל אוריה, מערכת אתר צה"ל | 13.12.2017

פחות משבוע אחרי שהתקיימה הפרת הסדר האלימה במחנה הפליטים "אל פאוור" שבגזרת יהודה, במהלכה עשרות רעולי פנים, חמושים שנשק חם, יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל, הצליחו כוחות חטמ"ר יהודה בשיתוף השב"כ לזהות ולאתר את הפורעים, להגיע לבתיהם ולהחרים את אמצעי הלחימה שברשותם.

סגירת המעגל התבצעה באמצעות מידע שסיפקו חיילי מערך המודיעין והאיסוף של החטיבה, שגם נעזרו בתמונות וסרטונים מהאירוע שהועלו לרשתות החברתיות.

במבצע, שהתקיים הלילה במחנה הפליטים, השתתפו לוחמי גדוד "צבר" של חטיבת גבעתי וגדוד ההנדסה הקרבית 605. הכוחות ביצעו סריקות אמל"ח על פי המידע שעמד לרשותם, והצליחו לעצור ארבעה מהפורעים ולהחרים את הנשק מסוג M4, האקדח והרעלות בהם השתמשו בהפרדת הסדר. הארבעה הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

״אני רואה במבצע חשיבות ומשמעות רבה", מבהיר מפקד חטיבה מרחבית יהודה, אל"ם איציק כהן. "באמצעות מערך האיסוף , מערך המודיעין הכוחות הלוחמים של החטיבה, אנחנו פועלים כל העת במטרה לסגור מעגל על אותם פורעים ולתפוס את אמצעי הלחימה שברשותם. המבצע הזה הוא עוד דוגמה להישגים המבצעיים שהחיילים שלנו מביאים מדי יום, ונמשיך להפגין אפס סובלנות לטרור״.

אולי יעניין אתכם גם: