המיונים למגלן נועדו לסנן את כל המועמדים שלא יתאימו ליחידה, ומחולקים לשלבים לפי נתונים, יכולת פיזית וחברתית. ישנן מספר דרכים להגיע ליחידה - מיון קדם-צבאי, גיבוש יח"טיות או פסילה מיחידת עילית אחרי גיבוש מטכ"ל.

על מנת להגיע ליחידה דרך מיון קדם-צבאי על המלש"ב להיות בעל פרופיל 82 ומעלה, קב"א 51 ומעלה ומגבלות ראייה מינימליות לכל היותר. בנוסף, עליו להיות מעוניין בשירות קרבי ולהביע רצון להגיע ליחידת מגלן.

מועמדים שיימצאו מתאימים יוזמנו לאחר הצו הראשון ל"יום סיירות", בו יבחנו את כושרם, יכולותיהם הבין-אישיות ותפקודם תחת לחץ. המתאימים יוזמנו לגיבוש שיכלול משימות פיזיות אינטנסיביות ומבחנים סוציומטריים עם זמן מנוחה מצומצם. אלו שצלחו את הגיבוש יזומנו להתגייס ליחידת מגלן.

דרך נוספת להגיע ליחידה היא להתגייס לחטיבת הצנחנים כלוחם ולהשתתף בגיבוש יח"טיות. תקופה קצרה לאחר הגיוס חלק מהחיילים יזומנו ואחרים יוכלו לבקש להשתתף בגיבוש - בו יבחנו את כושרם, יכולותיהם הבין-אישיות ותפקודם תחת לחץ. חיילים שימצאו מתאימים יזומנו ליחידת מגלן לריאיון אישי. דרך הגיבוש ניתן גם להגיע ליחידות גדס"ר צנחנים, פלס"ר עורב ופלחה"ן צנחנים.

הדרך השלישית להגיע ליחידת מגלן היא דרך התקבלות למסלולן של אחת מיחידות העילית. חיילים שהתחילו במסלול או בשלב מתקדם של המיונים לסיירת מטכ"ל, שייטת 13, שלדג, 669, קורס טיס או קורס חובלים ונפסלו יכולים להגיע לראיון אישי ב"שבוע ראיונות" ולהתמיין ליחידת מגלן.

אולי יעניין אתכם גם: