שתף באמצעות

מערכת אתר צה"ל | 17.08.2017

אל"ם אבי בלוט מונה היום (חמישי) למפקד חטיבת "עוז". אל"ם בלוט מחליף בתפקידו את את אל"ם דוד זיני, שכיהן בתפקיד במהלך השנתיים האחרונות.
 
טקס החילופים נערך במחנה "בית ליד", במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה ומפקד עוצבת "האש", תת-אלוף אורי גורדין, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.
 
"אויבנו משנים צורה ומחליפים פנים. אנחנו בצה"ל חיפשנו מענה מתאים – 'אגרוף מחץ' שידע לפעול בזריזות, בגמישות, בדיוק רב ובעוצמה כדי להשיב מכה מנצחת", אמר תא"ל אורי גורדין, מפקד האוגדה. "כדי לעשות שינוי משמעותי ולבעוט במוסכמות, דרוש מאמץ רב ואנרגיה רבה מאוד – ואתה זיני, באת עם אנרגיות כמו שרק לך יש. הורדת את המחרשה ויצרת את התלם הראשון. אבי, אתה האיש המתאים ביותר למשימה. למד והישען על התלמים הראשונים, צא לדרך חזק ועצב את 'אגרוף המחץ' של עם ישראל. קומנדו, הרימו ראש וצעדו אל המחר, הישענו על האתמול אך הקפידו להשתחרר מכבליו".

"אבי, אין לי ספק כי תצעיד את הקומנדו למחוזות נוספים או יותר נכון, תעוף לשמיים חדשים", פנה המח"ט היוצא אל"ם זיני אל המח"ט הנכנס. "לוחמים ומפקדים, זכרו תמיד מי אתם ומה ייעודכם וכי אין מגבלה לתעופתכם. אני מסיים היום בהתרגשות רבה וברגשות מעורבים. רגשות שמחה על גודל היצירה והזכות להיות חלק מהמפעל הגדול והמופלא הזה, יחד עם רגשות צער כי תקופה נפלאה זו מסתיימת"

 "לפני שנה וחצי, בדצמבר 2015, קבע הרמטכ"ל לאגד יחדיו את יחידות הקומנדו בזרוע היבשה תחת מפקדה אחת", פתח את נאומו אל"ם בלוט. "החלטה שיש לה משמעות היסטורית ומבצעית. כאן על מגרש המסדרים, עומדות היחידות הטובות בצה"ל, ועומדים המפקדים והלוחמים הטובים ביבשה – הכל בידנו וזוהי שליחותנו. זיני היקר, הערכה רבה על האופן שבו מימשת את תפקידך. לעד תשמר לך זכות הראשונים. הוצאת לפועל אימונים רבים בארץ ובחו״ל. הינך איש ישר דרך ומפקד אמיץ".

אולי יעניין אתכם גם:

עקבו אחרינו