שתף באמצעות

מערכת אתר צה"ל | 27.04.2019

לפני כשבוע הגיע לסיומו תרגיל ה-Allied Spirit X בהשתתפות לוחמי גדוד הסיור של חטיבת הצנחנים. התרגיל התרחש על אדמת גרמניה בשיתוף צבאות זרים ממדינות שונות, ביניהן ארצות הברית, גרמניה ובריטניה. 
 

 

תרגיל זה הינו הפעם הראשונה בה צה״ל מתרגל ברמת הגדוד על אדמה זרה בשיתוף עם צבאות זרים. מטרות התרגיל הן שיפור היכולת לשיתוף פעולה הדדי בין הצבאות המשתתפים, למידה משותפת ותרגול הכוחות. במהלך התרגיל התאמנו הכוחות על לחימה במתארים שונים, תוך רכישת טכניקות חדשות ושימור המיומנויות הקיימות. 


 
במהלך התרגיל התאמנו פלוגות סיור, עורב וחה"ן תחת גדודים זרים: אמריקאי, גרמני ובריטי וגרמני, בהתאמה. 
 


במסגרת השהות בגרמניה התקיימו ימי חינוך בערים נירנברג ורגנסבורג כחלק מתכנית חינוך ששמה דגש על זיכרון השואה והגבורה והנחלת מורשת העם היהודי. 

״לפני מספר שבועות נחתו על אדמת גרמניה לוחמי גדוד הסיור של חטיבת הצנחנים לקראת תרגיל משותף עם צבאות זרים", אמר מפקד גדוד הסיור של חטיבת הצנחנים, סגן-אלוף עודד זימן.

"עצם קיום התרגיל על אדמת גרמניה מהווה סגירת מעגל משמעותית ואבן דרך בהעצמתו של צה״ל. מדובר בתרגיל אשר כולל השתתפות גדולה של כוחות מצבאות ארה״ב, גרמניה ובריטניה. אנחנו מגיעים לשיאו של תהליך למידה הדדית ושיתוף פעולה, מתוך ההבנה שאנו מייצגים במעמד זה את צה״ל ואת מדינת ישראל ככלל״.

עקבו אחרינו