שתף באמצעות

מערכת אתר צה"ל | 10.08.2017

אלוף עמיקם נורקין מונה היום (חמישי) למפקד חיל האוויר בטקס שנערך בלשכת ראש המטה הכללי במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב, במעמד שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי.
 
אלוף עמיקם נורקין, שכיהן בתפקידו האחרון כראש אגף התכנון, יחליף בתפקידו את מפקד חיל האוויר היוצא, אלוף אמיר אשל, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך חמש השנים האחרונות וישתחרר מצה"ל לאחר כ-40 שנות שירות.
 
"אמיר השפיע על חיל האוויר והייתי אומר שהשפיע על המטה הכללי וצה"ל בעמדותיו האמיצות והיצירתיות, באופן שבו הוצגו הדברים בדיונים ובעיקר במעשים", אמר הרמטכ"ל והוסיף: "השבוע, לצערי, איבדנו את רב-סרן (מיל') דודי (דוד) זהר ז"ל בתאונה. אני חושב שמפקדים, נבחנים גם באירועים מהסוג הזה. אני חושב שרואים את חיל האוויר במיטבו, באופן שבו הוא יודע לחבק את המשפחה ובאופן שהוא יודע להסתכל על העובדות בצורה נכוחה ולבדוק את הדברים בצורה מקצועית, שהפכה להיות שם דבר לא רק בצה"ל, אלא גם בחברה הישראלית כולה". 
 
אלוף אשל איחל בהצלחה למחליפו: "עמיקם, אנחנו מכירים היטב. אני סומך עליך, אני יודע שתצליח, אין לי ספק בכך".
 
"אני מודע לגודל האתגר", הדגיש אלוף נורקין, "חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל של יותר שותפות עם זרועות הצבא ואגפיו - הן בבניין הכוח והן בהפעלת הכוח. חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל של אנשים איכותיים ומסורים - הגאים בתרומתם לביטחון ישראל".
 

אולי יעניין אתכם גם:

עקבו אחרינו