בין 14 מדליקי המשואות בטקס המסורתי בערב יום העצמאות בהר הרצל, שיעמוד השנה בסימן יובל לשחרור ואיחוד ירושלים, יהיו גם שני קציני צה"ל: סגן דין ארגיל ורב-סרן ירוס ירושלים שיגוט

מערכת אתר צה"ל | 19.04.2017

סגן דין ארגיל (22) הוא מפקד צוות חוד בגדוד "צפע" של חטיבת הצנחנים. ארגיל מתגורר באלפי-מנשה עם משפחתו, במרץ 2014 התנדב לחטיבת הצנחנים כדי להמשיך את דרכם של דודו וסבו ששירתו גם הם ביחידה.

סבו של דין, מרדכי אברגי'ל, התגייס בשנת 1952 לצנחנים והשתתף במערכות ישראל כלוחם; במלחמת ששת הימים לחם בדרום ירושלים והשתתף באיחודה של העיר. כשסיים דין את קורס הקצינים שלו, העניק לו סבו רקע  אדום לכנפי הצניחה אותו קיבל לאחר שצנח במיתלה במהלך מלחמת סיני.  

רב-סרן ירוס שיגוט (30) היא ראש מדור הסברה במפקדת קצין החינוך והנוער הראשי. ירוס נולדה באתיופיה ועלתה בגיל ארבע לארץ. היא גדלה באשקלון והתגייסה לחיל החינוך והנוער שם שימשה בין היתר כקצינת קידום אוכלוסיות, סגנית קצין חינוך פיקוד דרום וקצינת החינוך של בית-הספר להנדסה צבאית.

ירוס פעילה במגוון רחב של יוזמות חברתיות המבקשות לחשוף את סיפורם של ישראלים יוצאי אתיופיה לציבור הישראלי ולגשר על הפערים שבין קבוצות ומגזרים בישראל. ירוס, הקרויה על-שם העיר ירושלים, מסמלת בעשייתה את הקשר העז והעמוק בין אנשי "ביתא ישראל" לעיר אליה נשאו את עיניהם.

 רב-סרן ירוס ירושלים שיגוט
סגן דין ארגיל