לראשונה: קצינה תפקד על גדוד קרבי

רס"ן אושרת בכר תעלה לדרגת סא"ל ותשרת כמג"ד האיסוף "איתם" בגבול מצרים. בתפקידיה הקודמים שירתה במפקדת האיסוף הקרבי וביוהל"ן

תאריך: 01/02/2014, 10:59     מחבר: נעם ויטמן, אתר צה"ל

מג"דית קרבית ראשונה בצה"ל – רב-סרן אושרת בכר תועלה לדרגת סגן-אלוף ותמונה בחודשים הקרובים לתפקיד מפקדת גדוד "איתם", גדוד האיסוף הקרבי של פיקוד הדרום בגבול מצרים.

רס"ן בכר החלה את דרכה הצבאית בחיל האיסוף הקרבי כתצפיתנית, והמשיכה להתקדם בתפקידים בחיל כששימשה מפקדת פלוגה בגדוד "נשר", מפקדת מגמת תצפיתניות בבית הספר לאיסוף קרבי וראש מדור תצפית. כמו כן, שימשה גם ראש מדור שילוב נשים ביוהל"ן. בימים אלה נמצאת רס"ן בכר בקורס לפיקוד ומטה בגלילות, שלאחריו תחל בקורס מפקדי גדודים.

בראיון משותף עם בעלה לביטאון "ביבשה", ציין בעלה, רס"ן אוהד בכר, כי "השאיפה המשותפת של שנינו היא להיות מג"דים". היום ניתן לומר כי רס"ן בכר הגשימה את שאיפתה ופרצה דרך בתור האישה הראשונה בתפקיד.

בכנס הכנה לגיוס של לוחמות איסוף שנערך ב2008, ציינה רס"ן בכר, אז כרמ"ד שילוב נשים ביוהל"ן, כי "זה לא טריוויאלי עבור בנות להחליט להיות לוחמות. אתן כאן בגלל הצורך של צה"ל למצות את כוח האדם הפוטנציאלי – נשים וגברים כאחד", אמרה. "כנשים תוכלו להוכיח לעצמכן שאתן יכולות לעשות כל כך הרבה. זאת ההזדמנות שלכן להיות החלוצות של הנושא ולבנות עוד לבנה בחומה החדשה והחזקה הזאת".