חייל צה"ל נהרג בתקרית בגבול מצרים

ההרוג הוא רב"ט נתנאל יהלומי מהיישוב נוף איילון. חייל נוסף נפצע באורח בינוני במהלך סיכול פיגוע של שלושה מחבלים חמושים בגבול ישראל-מצרים באזור הר חריף. הכוח סיכל פיגוע משמעותי בעורף ישראל

תאריך: 21/09/2012, 17:30     מחבר: מערכת אתר צה"ל

חייל צה"ל נהרג וחייל נוסף נפצע באורח בינוני היום (שישי) בשעות הצהריים במהלך סיכול פיגוע של שלושה מחבלים חמושים בגבול ישראל-מצרים. שמו של ההרוג הוא רב"ט נתנאל יהלומי, בן 20 מנוף איילון. הודעה נמסרה למשפחתו. טוראי נתנאל יהלומי הועלה לאחר מותו לדרגת רב-טוראי. רב"ט יהלומי הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי במודיעין במוצאי שבת.  
בשעות הצהריים (יום ו') פתחו שלושה מחבלים באש לעבר כוח צה"ל אשר עסק בפעילות ביטחון שוטף בגבול ישראל-מצרים בגזרת הר חריף. חיילי הכוח הסתערו ביחד עם כוח נוסף שהיה בקרבת מקום וכתוצאה מכך נהרגו שלושת המחבלים. מתחקיר ראשוני עולה כי המחבלים הגיעו מצוידים בשתי חגורות נפץ, אחת מהן התפוצצה במהלך המגע עם כוח צה"ל; מקלע ו-3 מטולי RPG. עוד התברר כי המחבלים אמנם לא לבשו מדים אך ניסו להסוות את בגדיהם לצבעי המדבר. שאר פרטי התקרית מצויים עדיין בתחקיר בפיקוד הדרום.
 
לזירת האירוע הגיע מפקד פיקוד הדרום, אלוף טל רוסו, מפקד עוצבת אדום, תת-אלוף נדב פדן וביצעו תחקיר ראשוני עם הכוחות. אלוף פיקוד הדרום שיבח את נחישות הכוח ופעולתו באירוע. דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי, ציין כי על פי הממצאים בשטח, ניכר כי הכוח הצליח לסכל פיגוע מאוד גדול שיועד לפגוע באזרחי ישראל. אין מחבלים שהצליחו לחדור לשטח ישראל באירוע זה. בעקבות התקרית קיים הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, הערכת מצב כדי לבחון את השלכות האירוע.
 
צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובכוחות הביטחון ויפעל כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל.

בסוף חודש יולי האחרון פתחו מחבלים באש לעבר אוטובוס שהסיע חיילים באזור עין נטפים, סמוך לגבול ישראל-מצרים. אין נפגעים אך נזק נגרם לאוטובוס. בחודש יוני האחרון נהרג אזרח בפיגוע משולב בירי נ"ט, מטען וירי נק"ל, במהלך העבודות להקמת גדר הגבול בגבול ישראל מצרים.

במהלך סיור שערך הרמטכ"ל גנץ לפני כחודשיים בגבול ישראל מצרים, אמר הרמטכ"ל כי "בסיסי הטרור הולכים ומתהווים במרחב סיני. אנו מצפים מהמצרים לממש את הריבונות שלהם". לפני כחודש העריך ראש אמ"ן האלוף אביב כוכבי כי "בתקופה האחרונה סוכלו למעלה מעשר תשתיות לפיגועים קטלניים בסיני. סיני נמצאת בעדיפות משנית בסדר היום של מצרים וגם בימים אלו מתקיים מעקב על צירי תשתיות של פיגועים".


אמל"ח שנתפס בזירת האירוע