אלוף יואב הר-אבן נכנס לתפקידו כראש אגף המבצעים

אלוף הר-אבן החליף בתפקידו את אלוף יעקב אייש שמונה לנספח הצבאי בוושינגטון. אלוף אייש סיכם את כהונתו: "נדרשנו להיות מוכנים מול כל אויב בכל מרחב, קרוב ורחוק"

תאריך: 06/09/2012, 21:12     מחבר: מערכת אתר צה"ל

היום (חמישי) נערך טקס חגיגי בו מונה אלוף יואב הר-אבן לתפקיד ראש אגף המבצעים. הטקס נערך בלשכת ראש המטה הכללי, בבסיס "רבין" (הקריה) בתל אביב במעמד שר הביטחון, מר אהוד ברק, ראש המטה הכללי, רב- אלוף בנימין (בני) גנץ ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי.

אלוף יואב הר-אבן יחליף בתפקידו את אלוף יעקב אייש, לאחר שכיהן בשנתיים האחרונות כראש אגף המבצעים. ראש אגף המבצעים הנכנס, אלוף יואב הר- אבן הודה לרמטכ"ל על הבעת האמון בו עם מינויו לתפקיד וכן לאלוף אייש על חפיפה יסודית ומעמיקה.

אלוף יעקב אייש, איחל הצלחה למחליפו ואמר כי "האתגרים אליהם נדרש אגף המבצעים בשנים האחרונות הם מן האתגרים המורכבים ביותר שידעה מדינת ישראל. נדרשנו להיות מוכנים, יוזמים, נחושים, עוצמתיים ומתוחכמים אל מול כל איום מקרוב ומרחוק, ממדינות ומארגוני טרור, באוויר, בים, ביבשה ובמרחב הווירטואלי. עשינו זאת, ואנו עושים זאת, ובטוחני כי אגף המבצעים תחת פיקודו של יואב ימשיך לעשות זאת ויעמוד על המשמר כל העת".

הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, ברך את אלוף יואב הר- אבן ואמר לו כי "תפקיד ראש אגף המבצעים יושב בצומת ייחודית שמסמלת את כל סיבת היותנו צבא. אני משוכנע שתמלא את תפקידך בצורה טובה ומאחל לך בהצלחה".

שר הביטחון, מר אהוד ברק, ברך את אלוף הר-אבן ואמר: "ליואב, אני רוצה לאחל הצלחה בתפקיד. אתה מקבל תפקיד אחראי מאוד, חשוב מאוד והזמן לנאום יותר ארוך יהיה בסוף ולא בהתחלה". השר ברק אמר לאלוף אייש: "אייש, אני רוצה באמת להגיד תודה מכל הלב. זה תפקיד חשוב מאוד ואני רוצה להודות לך על עשייה, גם תמציתית וגם שיטתית וגם שנוגעת בכל הפרטים ולא מאבדת קשר עין עם שום נושא במקום מאוד תובעני. אני יכול רק באמת לאחל שתצליח בתפקיד החדש בוושינגטון, לצד השגריר למעשה. אתה איש המפתח בביסוס הקשר, שיהיה בהצלחה."